BL: 12. kolo i prva pobjeda Verdera! Šalke je drugi!

Šalke dobio HSV, Nastasić rezerva, Kostić solidan! Fudbaleri Šalkea savladali su Hamburger SV 2:0 u pretposlednjem meču 12. kola nemačke Bundeslige. Mimoišli se Filip i Matija, Šalke je drugi! Šalke je pobedom nad Hamburgerom 2:0 (1:0) skočio do drugog mesta na tabeli Bundeslige. Posle nekoliko mečeva pauze, zaigrao je i reprezentativac Srbije Matija Nastasić u samom finišu. Het-trik i asistencija Kruzea za Verderov prvenac! Maks Kruze odigrao je možda i najbolji meč u karijeri u nedelju, postigao je tri gola uz asistenciju u pobedi Verdera.  Čitavih 12 rundi Bundeslige i dolazak 35-godišnjeg trenera bilo je potrebno ekipi iz Bremena za prvi trijumf. Maks Kruze bio je fenomenalan.

• Sport
  • Fudbal

Kruze je dominirao u trijumfu Verdera nad Hanoverom od 4:0 u poslednjem meču 12. kola nemačke Bundeslige.

Prvo je asistirao Bartelsu za vođstvo u finišu prvog poluvremena, a onda od 55-78. minuta sam postigao tri gola, dva na asistenciju pomenutog saigrača.

Verder je pobedio prvi put u sezoni, sa osam bodova deli pretposlednju poziciju sa Frajburgom.

S druge strane, Hanover je poražen drugi put u nizu čim je počeo da gubi korak za pozicijama koje vode u Evropu.

Osmi je na tabeli sa dva boda iza Hofenfajma i Borusije Dortmund.

Ove nedelje, 19. novembra 2017. godine, fudbaleri Verdera iz Bremena ostvarili su PRVU pobedu u Bundesligi ove sezone.

Smena trenera neposredno pred FIFA pauzu i dve nedelje za rad i upoznavanje sa 35-godišnjim stručnjakom Florijanom Kohfeldom doveli su do potpunog preobražaja zeleno-belih u poslednjem meču 12. kola šampionata.

Na "Vezeru", Maks Kruze je prvo asistirao Finu Bartelsu za vođstvo, a potom postigao het-trik u nastavku utakmice za konačnih:

Verder - Hanover 4:0 (1:0).

Sastav iz Bremena "ispratio" je današnjeg rivala u Cvajtu rezultatom 4:1, na proleće 2016. godine, a ispostavilo se godinu i po dana kasnije da je upravo dolazak Hanovera na sever Nemačke bio potreban da igrači nekadašnjeg šampiona Nemačke upišu "1" u kolonu "pobede".

Sa "0" u istoj, do daljeg će ostati fudbaleri Kelna, koji posle 12 rundi imaju samo dva boda, šest manje od Verdera i Frajburga.

U teškim uslovima za igru, po hladnom vremenu, vetru i susnežici koja je zavejavala teren, svih 90 minuta za Verder odigrao je reprezentativac Srbije, Miloš Veljković. Njemu je u štoperskom tandemu sa Nikolasom Moisanderom iz Finske četvrti put ove sezone uspelo da odbrani svoju mrežu. U prethodna tri puta kada "Die Grün-Weißen" nisu primili pogodak, rezultat je bio 0:0 računajući i meč u Kelnu sa "fenjerašem".

Fudbaleri Šalkea savladali su Hamburger SV 2:0 u pretposlednjem meču 12. kola nemačke Bundeslige.

"Kraljevsko plavi" su rutinski stigli do sedme pobede u sezoni pogocima Franka di Santa iz penala u 17. i Gvida Burgštalera u 78. minutu.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić se oporavio od povrede ali je meč posmatrao sa klupe za rezerve Šalkea, dok je Filip Kostić bio solidan tokom 83. minuta u dresu HSV.

Šalke je četvrtom pobedom u poslednjih pet kola stigao do deobe druge pozicije na tabeli sa Lajpcigom sa po 23 boda, šest iza lidera Bajerna.

S druge strane, HSV je poražen četvrti put u poslednjih pet kola pa je ostao na deset bodova, dva iznad zone ispadanja.

U sledećem kolu Šalke gostuje najvećem rivalu Borusiji Dortmund u velikom derbiju Rura, dok HSV dočekuje Hofenhajm.

Šalke je pobedom nad Hamburgerom 2:0 (1:0) skočio do drugog mesta na tabeli Bundeslige. Posle nekoliko mečeva pauze, zaigrao je i reprezentativac Srbije Matija Nastasić u samom finišu.

Izabranici Domenika Tedeska su u rovovskoj borbi uspeli da stignu do sedmog trijumfa ove sezone i preskoče Hofenhajm i obe Borusije na prvenstvenoj tabeli.

Vođstvo domaćina u Gelzenkirhenu palo je već u 17. minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca koji je izborio Evgen Konopljanka, a siguran realizator za "kraljevsko plave" bio je Franko Di Santo - 1:0. Argentincu je ovo bio prvi pogodak posle posta od godinu i po dana!

Tim iz Hamburga, za koji je do 83. minuta nastupio srpski reprezentativac FIlip Kostić, nije previše pokazao na "Feltins Areni" iako je imao nekoliko solidnih šansi da stigne do izjednačenja.

Najbliži golu domaćina, HSV je bio u 58. minutu, ali je stativa bila saveznik Šalkea posle udarca Arona Hanta.

Šalkea je "prelomio" meč 15-ak minuta do kraja posle akcije Konopljanke, koju je do gostujuće mreže sproveo Gvido Burgštaler - 2:0.

Iako je na "Feltins Arenu" stiglo više od 2.000 navijača gostiju, po osmi put ove sezone su razočarani napustili stadion.

U finišu susreta, priliku da oseti travnjak imao je srpski reprezentativac i defanzivac Šalkea Matija Nastasić, kojeg nije bilo u poslednje četiri utakmice, ali on i Filip Kostić nisu bili u isto vreme na terenu pošto je ovaj iz igre izašao desetak minuta ranije.