Junajted više nije najgori u istoriji!

Benevento u 94' oborio Junajtedov rekord iz 1930. godine! Italijanski prvoligaš Benevento oborio je skoro 90 godina star rekord za najgori start sezone u istoriji fudbala. "Đavoli" se zahvaljuju "vešticama" za rušenje neslavnog rekorda.

• Sport
  • Fudbal

Benevento je u nedelju poražen od Sasuola 2:1 na svom terenu što je 13. uzastopni pora "veštica".

Tako je ovaj italijanski klub nadmašio neslavan rekord engleskog velikana Mančester junajteda iz sezone 1930/1931 sa 12 poraza u nizu.

Benevento je za malo izbegao neslavan rekord, ali je Federiko Peluso uspeo da u 94. minutu donese pobedu Sasuolu, sa igračem više.

Dva minuta pre toga Domeniko Berardi je promašio penal i učinilo se da rekord neće "pasti", ali je sudbina želela drugačiji rasplet.

Benevento je logično poslednji u Seriji A bez ijednog boda, šest manje od najbližeg rivala Verone, koja ima i utakmicu manje.

Gol razlika ovog kluba je 6:33, a najubedljiviji poraz je doživeo od Napolija sa 6:0 sredinom septembra, dok je Lacio slavio 5:1 na stadionu "Čiro Viđorito" kapaciteta 25.000 mesta.

Benevento je bio na pragu osvajanja prvog boda u sezoni u 13. kolu Serije A protiv Sasuola, ali je Peluso u četvrtom minutu nadoknade srušio nade domaćih navijača.

Prethodno je Domeniko Berardi imao šansu da Sasuolu donese vođstvo, ali je njegov penal ostao na stativi, no Benevento zaista nije imao sreće na ovom susretu (1:2) što im je TRINAESTI poraz u tekućoj sezoni.

Ono što je zanimljivo jeste to da su oborili neslavan rekord Mančester junajteda.

Da, Mančester junajteda!

"Đavoli" su do sada držali rekord po broju uzastopnih poraza na startu sezone, kada su u pitanju "lige petice", pa su tako takmičarsku 1930/31 otvorili sa 12 mečeva bez bodova, ali od ove nedelje "veštice" su najgore u istoriji.

Novi član Serije A je postigao svega 6 golova u dosadašnjem delu šampionata i po svemu sudeći "smeši" im se povratak u niži rang.

Izvor: mondo.rs/B92