ZOI: Pjongčang 2018. - pregled dana...

Šon Vajt doneo Amerikancima jubilarno 100. zlato! Snouborder Šon Vajt osvojio je jubilarnu 100. zlatnu medalju za Sjedinjene Američke Države na Zimskim olimpijskim igrama.  Frencel trijmfovao u nordijskoj kombinaciji, 6. zlato Nemaca! Nemac Erik Frencel osvojio je zlatnu medalju u nordijskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Vetar nastavlja da pravi probleme, evakuisana i publika! Takmičenje u biatlonu za žene, koje je trebalo da se održi na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, otkazano je zbog vetra.

• Sport
  • Ostali sportovi

Odlaganje je bilo neophodno jer bi jak vetar otežavao takmičarima da pucaju.

Događaj je odložen za četvrtak i održaće se pre muškog biatlona.

Vetar predstavlja veliki problem od početka Igara u Pjongčangu, a prethodno je u sredu odložen i slalom za žene.

Publika u gradu Gangenung je sklonjena na bezbedno mesto pošto je evakuisano borilište zbog naleta vetra.

Zbog bezbednosti su demontirani šatori oko olimpijskog parka u tom mestu, što je otežalo i rad novinara koji izveštavaju sa hokejaških utakmica.

Frencel trijmfovao u nordijskoj kombinaciji, 6. zlato Nemaca! Nemac Erik Frencel osvojio je zlatnu medalju u nordijskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Frencel je bio šesti posle skakačke discipline, a potom je bio najbrži u trci na deset kilometara.

Iza njega su u trčanju bili Akito Vatabe iz Japana i Austrijanac Lukas Klafer, koji su osvojili srebrnu i bronzanu medalju.

Frencel je nastavio dominaciju Nemačke u Pjongčangu, pošto joj je doneo šestu zlatnu medalju.

Snažan vetar i magla odložili slalom i Nevenin nastup. Zbog loših vremenskih uslova odloženo je takmičenje u slalomu za skijašice u Pjongčangu, odnosno srpske reprezentativke Nevene Ignjatović.

Snažan vetar, koji je dostizao brzinu i do 90 kilometara na čas, odložio je program za petak, kada bi trebalo prva trka da se vozi u dva sata iza ponoći, a druga od 05.15 po srednjeevropskom vremenu.

Nevena je posle te odluke izjavila da se "oseća super u smislu skijanja", da joj je "super delovala staza, postavka i teren i sneg", a problem su bili "jaki naleti vetra, tako da trka ne bi bila fer", a zatim se spustila magla.

Ignjatović će u noći između srede i četvrtka izaći na stazu u veleslalomu, prva trka u dva sata, druga u 05.45.

U spustu će se od 03.30 takmičiti Marko Vukićević i Marko Stevović.

Šon Vajt doneo Amerikancima jubilarno 100. zlato! Snouborder Šon Vajt osvojio je jubilarnu 100. zlatnu medalju za Sjedinjene Američke Države na Zimskim olimpijskim igrama.

SAD su tako postale tek druga zemlja sa 100 zlatnih medalja na zimskim Igrama, a ispred je samo Norveška koja ima 121, a iza Nemačka sa 92.

Legendarni snouborder osvojio je svoju treću zlatnu olimpijsku medalju, prvu od 2010. godine, pošto je bio najbolji u disciplini half pajp, rezultatom 97,75.

Vajtova zlatna medalja je četvrta za Ameriku u Pjongčangu. Prethodne su osvajali takođe takmičari u snoubordu, u kom su najuspešnija olimpijska nacija.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Arumu Hirano, a bronzanu Skoti Džejms iz Australije.

Peto zlato za Holandiju – olimpijski rekord u brzom klizanju! Holandska klizačica Jorien Ten Mors osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u trci na 1.000 metara.

Ter Mors je trijumofvala rezultatom minut i 13,56 sekundi, što je novi olimpijski rekord.

Ona je Holandiji donela petu zlatnu medalju u Pjongčangu u isto toliko različitih disciplina.

Favoritkinja i aktuelna svetska rekorderka, Nao Kodaira bila je druga, ispred sunardonice Miho Takagi.

Nemci odbranili olimpijsko zlato! Nemački reprezentativci u sankanju Tobijas Vendl i Tobijas Arlt osvojili su svoju drugu zlatnu medalju u dublu pošto su trijumfovali u Pjongčangu.

Vendl i Arlt su trku završili za minut i 31,697 sekundi.

Oni su postali prvi nemački tim koji je osvojio dugo uzastopno zlato u dublu na Zimskim olimpijskim igrama još od Hansa Rina i Norberta Hana 1976. i 1980. godine.

Srebrnu medalju su osvojili Austrijanci Peter Penc i Georg Fišler, dok je bronza pripala Nemcima Toniju Egertu i Saši Benekenu.