Mladena Petrušić najuspješnija, Pezeru dvije titule!

Nakon što je u subotu bio najbolji u bacanju kugle Mesud Pezer u nedjelju je postao prvak BIH i u njemu "sporednoj" disciplini - bacanju diska.

  • Sport
  • Ostali sportovi


Mesud Pezer u dva dana stigao je do dvije titule državnog prvaka. U subotu je sa hicem 20,46 metara prvi put postao seniorski prvak BIH u bacanju kugle, a u nedjelju je bio najbolji i u bacanju diska.

On je disk bacio na dužinu od 52,50 m što mu je bilo dovoljno da osvoji prvo mjesto te postane prvak države i u ovoj disciplini.

„Drago mi je da sam prvak BiH i u disciplini koja mi nije primarna. Disk sam u zadnjih godinu dana bacao samo na nekoliko zvaničnih takmičenja, a ovo mi je najdraže od tih takmičenja jer sam danas u Zenici u ovoj disciplini osvojio titulu državnog prvaka“,izjavio je Pezer nakon takmičenja.

U odsustvu Amela Tuke, koji je u subotu sa vremenom 47.11 sekundi pobijedio na 400 metara, prvo mjesto na 800 metara osvojio je njegov klupski kolega iz AK Zenica Abedin Mujezinović sa vremenom 1:53,30.

Mujezinović je u nedjelju, zajedno sa Tukom, bio član i štafete 4x400 metara AK Zenica, koja je osvojila prvo mjesto, a u subotu je je iza Tuke bio drugi na 400 m s vremenom 48.24.

Nakon što je u subotu održano 20, drugog dana Pojedinačnog atletskog prvenstva za seniore i seniorke, po jakoj kiši na zeničkom Atletskom stadionu Kamberovića polje održano je i preostalih 16 disciplina.

Na prvenstvu je učestvovalo 164 takmičara i takmičarki iz 23 kluba, a najuspješnija je bila Mladena Petrušić iz AK Glasinac sa Sokoca, koja je jučer bila prva na 100 metara prepone, a danas u skoku u dalj te je s klupskom kolegicom Sarom Lučić podijelila prvo mjesto u skoku uvis.

Petrušić je osvojila i bronzu u troskoku te u štafeti 4x100 metara za Glasinac. Najviše prvih mjesta, tačno 10, osvojili su takmičari i takmičarke AK Zenica.

Prvaci po disciplinama 1. dan: 110 m pr.: Mahir Kurtalić (SLT) 14.99; 100 m pr.: Mladena Petrušić (Glasinac) 14.71; Kladivo: Ajla Bašić (Sarajevo) 48,33 m; 100 m: Emilija Kušić (Leotar Trebinje) 13.22; 1.500 m: Selma Zrnić (Sarajevo) 4:38,39; 400 m: Jelena Gajić (Prnjavor) 56.25; 400 m: Amel Tuka (Zenica) 47.11; Disk: 1. Mediha Salkić (Zenica) 47,43 m, 2. Gorana Tešanović (22. april BL) 43,70 m; Dalj: 1. Sait Huseinbašić (Borac BL) 6,81 m, 2. Sedin Heco (Zenica) 6,60 m; 1.500 m: Stefan Ćuković (Istočno Sarajevo) 3:57,62; Koplje: Dejan Mileusnić (Zenica) 73,60 m; 100 m: Hajrudin Vejzović (SLT) 10.90; Vis: Maid Redžić (Zenica) 2.10 m; Kugla:1. Mesud Pezer (Zenica) 20,46 m, 2. Kemal Mešić (Novi Grad Sarajevo) 19,57 m, 3. Hamza Alić (Zenica) 19,30 m; Štafeta 4x100 (M): Sloboda Tehnograd 42.83; 4x100 (Ž); Banja Luka 50.88; Troskok: Milica Bošnjak (22. april BL) 11,80 m; 3.000 m: Osman Junuzović (Doboj Istok) 8:42,24; 5.000 m: Lucia Kimani (Banja Luka) 20:22,07; 3.000 m stipl: Adela Ćomor (SLT) 11.57,64.

Prvaci po disciplinama 2. dan: 800 m: Jelana Gajić (Prnjavor) 2:13,50; 200 m: 1. Ivana Macanović (Banja Luka) 26.40, Kladivo: 1. Samir Vilić (Sarajevo) 54,40 m; Vis: 1. Mladena Petrušić i Sara Lučić (obje Glasinac) 1,70 cm; 800: 1. Abedin Mujezinović (Zenica) 1:53.30; 3.000 m: 1. Alma Hajrić (Novi Grad Sarajevo) 10:18,71; Dalj: 1. Mladena Petrušić (Glasinac) 5,48 m; Disk: 1. Mesud Pezer (Zenica) 52,93 m; 5.000 m: 1. Belmin Mrkanović (Doboj Istok) 15:27,47; 200 m: 1. Hajrudin Vejzović (Sloboda Tehnograd Tuzla) 22.07; Troskok: 1. Sedin Heco (Zenica) 15,39 m; 3.000 m stipl: 1. Osman Junuzović (Doboj Istok) 9:05,40; Koplje: 1. Vanja Spaić (Leotar) 43,16 m; Kugla: 1. Mediha Salkić (Zenica) 14,43 m; štafeta 4x400 m (Žene): 1. AK Banja Luka 4:20,22; Štafeta 4x400 m (Muškarci): 1. AK Zenica 3:26,22.

Izvor: Fena

KOMENTARI0
POŠALJITE PORUKU

Razvoj: NEST

© Đorđe Gajić 2018.
Sva prava zadržana.